KM53631002 | Trolley for corrugated folded cartoons
Small flexible electro galvanised roll container for corrugated cardboard with 50 mm mesh at the bottom. 4 pcs 100 mm swivel swivel castors, 2 of which have brakes. Ideal for storage/moving of cardboard boxes/light boards.
In stock
54 pcs.
FIND YOUR DEALER
  • Industry & Workshops
  • Logistic & Warehouse
Variations
  ART.NO. Colour L x W X H (mm) Type of castors Braked castors Load (kg) Weight (kg) In stock
Product information
  • Carton Dimensions - 900x650x80mm
  • Length - 530 mm
  • Width - 630 mm
  • Height - 1000 mm